#1 2013-01-29 11:31:40

szerlok

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 2

Co po licencjacie?

Witam, jestem na drugim roku studiów licencjackich i słyszałem, że po obronie licencjatu mogę przepisać się na magisterskie prawo... takie "prawo" trwa 2,5 roku i normalnie jestem później magistrem prawa, bez względu na to z czego robiłem licencjat... słyszeliście coś o tym? co sądzicie?

Offline

 

#2 2013-03-27 13:20:23

pininfarina

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2013-03-27
Posty: 1

Re: Co po licencjacie?

Ja o tym słyszałem, to bardzo fajna opcja jeżeli chodzi o studia po licencjacie. Tak na prawdę z każdego kierunku, po obronie licencjatu można pójśc na prawo drugiego stopnia. Te studia we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim naprawdę trwają 2,5 roku. Fajnie, bo zawsze prawo było jednolite i trwało 5 lat, teraz można np zrobić licencjat z politologii i pójść na 2,5 letnie prawo magisterskie i być magistrem prawa

Offline

 

#3 2013-04-19 11:24:14

szerlok

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 2

Re: Co po licencjacie?

Byłem teraz niedawno (7 kwietnia ) na Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Wrocławskiego i dowiadywałem się o ten tryb studiów. Trwają o połowę krócej, a rezultaty są takie same:) Warunek jednak to posiadanie licencjatu. Pytałem czy później jest gdzieś weryfikowane czy ktoś kończył5, czy 2,5 letnie prawo - nie ma różnicy Uniwersytet Wrocławski wprowadzając taką opcję w tak prestiżowym kierunku studiów na pewno bardzo dużo zyska. Swoją drogą - Drzwi Otwarte to strzał w 10

Offline

 

#4 2013-05-19 22:52:47

Sonia13

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2013-05-19
Posty: 6

Re: Co po licencjacie?

Ja mam licencjat, ale nie robię mgr, bo z pracą cieżko.. nie stracę kolejnych 2 lat więc zaczęłam robić technika farmacji;] sąsiadka jest zadowolona ;]]więc może i mi sie uda;]] znacie może ta szkołe? technik farmacji

Offline

 

#5 2017-11-28 11:24:23

Drake

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2017-11-28
Posty: 4

Re: Co po licencjacie?

Ja o tym słyszałem, to bardzo fajna opcja jeżeli chodzi o studia po licencjacie. Tak na prawdę z każdego kierunku, po obronie licencjatu można pójśc na prawo drugiego stopnia. Te studia we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim naprawdę trwają 2,5 roku. Fajnie, bo zawsze prawo było jednolite i trwało 5 lat, teraz można np zrobić licencjat z politologii i pójść na 2,5 letnie prawo magisterskie i być magistrem prawa. Robiąc magisterkę można by ewentualnie wyjechać poprzez Nawę na wymianę akademicką.

Offline

 
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky Jičín wellness ciechocinek cennik komornik sądowy Piekary Śląskie poxipol wrocław