Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

http://www.studenci.pun.pl/


  • Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

#1 2010-09-26 13:29:24

student

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 12

Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Trudny wybór? Zapytaj! - ktoś z pewnością odpowie i pomoże! :-)

Offline

 

#2 2010-09-30 16:55:26

Samotny

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 3

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Jestem chyba jedynym z obecnego drugiego roku. Jutro zapisujemy się już na zajęcia, więc mam pytania co do wykładowców - których wybrać? Jako że jest ich sporo, wystarczy mi krótka notka - czy dobrze naucza, czy jest wymagający, czy jest ciekawie. Przyda się innym osobom z roku, którzy nie mają dostępu do forum.

Lista:

Gramatyka opisowa:

- dr Lucyna Tomczak
- dr Marcin Poprawa
- dr Tomasz Piekot
- dr Krzysztof Wróblewski
- dr Agnieszka Małocha

Historia literatury polskiej:

- mgr Małgorzata Skibińska
- prof. Małgorzata Łoboz
- dr Agnieszka Durejko
- dr Ewa Grzęda
- prof. Magdalena Jonca

Kultura języka:

- dr Irena Seiffert
- mgr Małgorzata Januszewicz
- mgr Amelia Kiełbawska
- dr Piotr Lewiński

Literatura i kultura po 1989 roku:

- mgr Liliana Gurdak
- dr Joanna Orska
- dr Adam Poprawa
- dr Paweł Mackiewicz

Teoria literatury:

- dr Mirosław Olędzki
- dr Marcin Czerwiński
- dr Maria Tarnogórska
- dr Mirosław Olędzki

Z góry dzięki

Offline

 

#3 2010-09-30 17:24:30

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Gramatyka opisowa:

- dr Marcin Poprawa - sympatyczny prowadzący; bardzo wyrozumiały; liczba kolokwiów mieści się w normie - nie ma ich zbyt dużo :-) pomaga i tłumaczy jeśli ktoś tylko zapyta; naprawdę świetny wykładowca :-)


Historia literatury polskiej:

- mgr Małgorzata Skibińska - przewspaniała prowadząca; wymagająca, ale z wielką pasją; z pewnością nie będziecie nudzić się na Jej zajęciach; wyrozumiała i cierpliwa :-) kolokwia szyte na miarę studenckich umysłów

- prof. Małgorzata Łoboz - dla niektórych zajęcia profesor mogą być nudnawe, ale wiele osób ceni sobie panią profesor za systematyczność i dokładność; przesympatyczna prowadząca, która rozumie, że studenci są leniwi - ale nie wolno z tym przeginać :-P

- dr Ewa Grzęda - złota kobieta :-) chociaż z pewnością wymagająca; miałam z tą Panią zajęcia ze Słowackiego; opowiada z pasją i zaangażowaniem; posiada ogromną wiedzę; potrafi zarazić romantyzmem (w pozytywnym sensie )

- prof. Magdalena Jonca - miałam z panią prof. konwersatorium, które samo w sobie przebiegło naprawdę sympatycznie; ocena prac wypadła bardziej dramatycznie; prowadząca dużo wymaga i jest naprawdę surowa, jeśli chodzi o ocenianie; uważajcie


Literatura i kultura po 1989 roku:

- dr Paweł Mackiewicz - bardzo sympatyczny i wyrozumiały prowadzący; kolokwia są w sam raz; zajęcia prowadzi ciekawie


Teoria literatury:

- dr Mirosław Olędzki - z pewnością dobrze pójść do tego pana na semestr, który nie kończy się egzaminem; zaliczenie semestru polega na odpowiadanie na pytania do tekstu - dr zapisuje w zeszycie plusiki za każdą dobrą, satysfakcjonującą odpowiedź; pod koniec roku wystawia ocenę na podstawie aktywności; egzaminu u dra Olędzkiego to wszystkie pytania jakie zadawał podczas zajęć (dlatego jeśli ktoś chce zdawać u pana dra egzamin to dobrze byłoby je wszystkie zapisywać podczas zajęć) - z tego co pamiętam było ich około 500. Plusem jest to, że dr jest bardzo wyrozumiały i odsyła do poprawki bez wpisywania 2 do indeksu :-) mimo wszystko nie zapisałabym się drugi raz na semestr z egzaminem :-P prace pisemne ocenia różnie - woli raczej odtwórcze, niż twórcze, podejście *a! u dr Olędzkiego są dwie nieobecności, które i tak trzeba zaliczyć na konsultacjach - zaliczenie polega na opowiadaniu co było na ćwiczeniach (można wspomagać się zeszytem - ja wręcz czytałam )

- dr Marcin Czerwiński - zawsze będzie jednym z moich ulubionych prowadzących; może niektórzy uważają, że zajęcia z nim są nudnawe, choćby ze względu na jego bardzo zrównoważony charakter i swego rodzaju "flegamtyczność", ale to naprawdę wspaniały człowiek; bardzo wyrozumiały; stara się wytłumaczyć wszystko najlepiej jak potrafi; pozwala studentowi na wypowiadanie i udowadnianie własnych teorii, których nie neguje z góry; kolokwia ocenia sprawiedliwie; nie są zbyt trudne - takie w sam raz :-) tak samo ocenia prace pisemne :-) A! Egzamin u pana dra to też sama przyjemność


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#4 2010-09-30 23:35:08

Kurka

I rok

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 12

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Z kultury języka proponuję Amelię, doktorantkę. Choć nie miałam z nią zajęć, to z czystym sumieniem mogę ją polecić - to cudowna osoba:)
Jeśli nie ona, to dr Lewiński: zajęcia ciekawe, dużo ciekawostek, a i zaliczenie nietrudne.

Offline

 

#5 2010-10-01 17:09:40

Zbereźnicka

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 1

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Dr Lewiński jest super!!!!!!!!!! Gorąco polecam!

Offline

 

#6 2010-10-25 16:28:11

 Twoja_wyobraźnia

I rok

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 15

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

dr Lewinski jako czlowiek jest przesympatyczny ale zajecia z kultury sa nudne,robi sie kserówki z książki" normy i formy..." i tyle ,na koniec jest test,bardzo podchwytliwy zresztą:P ale zajęcia bezproblemowe ...

Offline

 

#7 2011-09-20 00:07:01

winox

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 1

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Odświeżam temat.
Kogo polecacie?  Wystarczy krótka notka - jak uczy, jakie wymagania, czy zajęcia są ciekawe

Teoria literatury:
- dr M. Olędzki
- dr M. Tarnogórska

Gramatyka opisowa:
- dr Poprawa
- mgr G. Zarzeczny
- dr  Zaśko-Zielińska
- prof. A. Nowakowska

HLP:
- prof. M. Jonca
- prof. M. Ursel
- prof. R.  Waksmund
- prof. M. Łoboz
- dr E. Grzęda

Literatura i kultura po 1989r.
- dr P. Mackiewicz
- dr A. Poprawa
- dr S. Kukurowski

Pozdrawiam!

Offline

 

#8 2011-09-20 11:05:36

justem

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 3

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Teoria do wyboru: dr Olędzki to człowiek, którego, cytując za drem Adamskim, "dusza jest nieprzenikniona". Miły i nie zrobi raczej krzywdy, ale zajęcia należą do gatunku nudnawych. Tekst, doktor zadaje pytania, studenci odpowiadają, za trafną odpowiedź plusik do kajetu i tak cały czas. Odpowiedzi na pytania muszą być w zasadzie identyczne z tym, co doktor zapisane ma w swoich notatkach. Najlepiej cytować. Ocena z zajęć na podstawie liczby plusików. O dr Tarnogórskiej słyszałam, że wymaga, ale jest miła.

Z gramatyki wzięłabym dr Poprawę, chyba najrzetelniej przygotowuje do egzaminu, odradzam prof. Nowakowską.

HLP: Tu chyba nie ma złego wyboru, byłam u dr Grzędy - złota kobieta, stawia na indywidualną pracę studenta. Jakbym miała taki wybór prowadzących HLP, to chyba nie umiałabym się zdecydować. ;]

Offline

 

#9 2011-09-20 20:43:17

Disaster90

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 2

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Teoria: sama miałam zajęcia z dr Czerwińskim, więc nie mogę być wiarygodnym źródłem. Zajęcia z tego przedmiotu chyba nigdy nie będą ciekawe. Z dwojga złego wybrałabym dr Tarnogórską.

Gramatyka: dr Poprawa i dr Zaśko-Zielińska to cudowni ludzie. Nawet gramatyka może wydać się ciekawą

HLP: Nie ma złego wyboru, ale kierując się własnymi doświadczeniami - tylko dr Grzęda

LiK 89 - traumatyczne doświadczenia nie pozwalają mi odpowiedzieć na to pytanie najlepiej się nie zapisywać

Offline

 

#10 2011-09-22 01:32:01

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

winox napisał:

Odświeżam temat.
Kogo polecacie?  Wystarczy krótka notka - jak uczy, jakie wymagania, czy zajęcia są ciekawe

Teoria literatury:
- dr M. Olędzki (z tym, że egzaminu nie polecam :-P)
- dr M. Tarnogórska

Gramatyka opisowa:
- dr Poprawa
- mgr G. Zarzeczny (nie znam)
- dr  Zaśko-Zielińska
- prof. A. Nowakowska (nie znam)

HLP:
- prof. M. Jonca
- prof. M. Ursel (anioł !!! ^^)
- prof. R.  Waksmund
- prof. M. Łoboz (przemiła i wyrozumiała)
- dr E. Grzęda (b. sympatyczna)

Literatura i kultura po 1989r.
- dr P. Mackiewicz
- dr A. Poprawa
- dr S. Kukurowski (jak ktoś lubi wstawać o 4 rano, żeby kolejkę zająć... i takie tam :-P brrr)


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#11 2011-09-22 11:56:08

 Twoja_wyobraźnia

I rok

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 15

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Teoria literatury:
- dr M. Olędzki - chyba nie ma takiego drugiego Pana dr w całym IFP,zajęcia są zabawne,omawia się teksty,polega to na odp na pytania Pana doktora,ocena na koniec za aktywność,każda nieobecność jest do zaliczenia na konsultacjach.Egzamin wspominam miło,a smak gorzkiej czekolady po i anegdotki Olędzkiego są powalające:D Trzeba się tylko dobrze przygotować,bo forma egzaminu jest co najmniej dziwna.

Gramatyka opisowa:

- dr Poprawa - chyba jedyny słuszny wybór.Egzamin z Panem dr wspominam bardzo miło i bezstresowo.

HLP:

- dr E. Grzęda - "romantyczna gawędziara", zakochana w Słowackim,potrafi zarazić pasją.Wierzy w studentów i nie sprawdza obecności ,bo uważa,że jesteśmy tacy cudowni:D Kolokwium banalne. Ale do egzaminu trzeba swoje odpracować i czytać po nocach Witkowską,niestety.

Literatura i kultura po 1989r.

- dr A. Poprawa- zajęcia z Panem drem polegają na kółeczku krytycznym,każdy musi sie wypowiedzieć na zajęciach na temat tego co było do przeczytania.Zajęcia niebywale nudne i stresujące. Pan dr nie jest raczej osobą miłą i elokwentną,a bynajmniej wiele mu do tego brakuje. Ale jak ktoś lubi być miażdzony to polecam

- dr S. Kukurowski - erudyta, bardzo ciekawa osobowość w IFP. Zajęcia niesanowicie wciągające. Wychodzi się z nich z kilkoma kilogramami wiedzy więcej.Zaliczenie jest raczej trudne dla tych którzy tylko "bywają " na zajęciach. Polecam .

Ostatnio edytowany przez Twoja_wyobraźnia (2011-09-22 11:58:05)

Offline

 

#12 2012-02-02 16:13:36

kirqe

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 2

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

cześć! oczywiście czas zapisów zbliża się wielkimi krokami, dlatego odświeżam temat. Mam nadzieję, że ktoś pomoże, coś doradzi
HLP:
dr Joanna Gniady
dr Ewa Grzęda
mgr Magdalena Szuleko
dr Justyna Bajda
prof. Lesław Tatarowski
GH:
dr Romana Łobodzińska
dr Małgorzata Misiak
dr Beata Kaczmarczyk
dr Jerzy Obara
LiK '89:
dr Stanisław Kukurowski (tu chyba komentarz zbędny )
dr Wojciech Browarny
dr Paweł Mackiewicz
mgr Dobrawa Lisak-Gębala
prof. Dorota Heck
dr Marian Bielecki
WOK:
dr Rafał Augustyn
dr Ireneusz Guszpit
dr Magdalena Gołaczyńska

będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje

Offline

 

#13 2012-02-03 20:29:40

Samotny

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 3

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

LiK - polecam Kukurowskiego - nie dość, że czegoś się nauczysz, to na dodatek będziesz wiedziała na przyszłość, czego wymaga. A jest szansa, że będziesz z nim miała HLP Poza tym zajęcia są bardzo ciekawe, kolokwium można poprawiać dowolną ilość razy, aktywność nieobowiązkowa. Za to trzeba notować na zajęciach dosłownie wszystko.
Za to odradzam Mackiewicza - sama poezja, kolokwium chore, a system oceniania z kosmosu.

WoK - miałem z Augustynem i polecam - kolokwium nie ma, za to A. bierze pod uwagę aktywność. Na egzaminie wchodzi się do niego rójkami i rozmawia wspólnie, zatem mając szczęście można zdać wiedząc niewiele (lub wiedzieć wiele i wspomóc innych).

Grama - Kaczmarczyk lub Roma. Nie Obara.

Offline

 

#14 2012-02-03 23:30:34

kirqe

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 2

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

dziękuję a można wiedzieć dlaczego nie Obara?

Offline

 

#15 2012-02-04 00:12:36

Samotny

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 3

Re: Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic

Ja z nim zajęć nie miałem, ale sporo osób twierdziło, że słabo przygotował ich do egzaminu.

Offline

 
  • Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » Do kogo warto się zapisać? - 2 rok lic
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki internet białka poxilina wrocław