Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

http://www.studenci.pun.pl/

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-09-29 14:42:24

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

UWr: Inauguracja roku akademickiego

Rektor i Senat Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zapraszają w sobotę 2 października na uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego.

O godz. 10.00 w Auli Leopoldyńskiej gości powita Jego Magnificencja Rektor Marek Bojarski. Wręczone zostaną nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Złote Medale Uniwersytetu Wrocławskiego. Immatrykulowani będą najlepsi kandydaci przyjęci na I rok studiów.

Wykład inauguracyjny „Polska droga do Unii Europejskiej. Prezydencja Polski w 2011 roku” wygłosi prof. Władysław Bartoszewski.

Złote Medale Uniwersytetu Wrocławskiego odbiorą dr Christian Bode, sekretarz generalny Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), oraz profesor prawa Joël Monéger z Uniwersytetu Paris-Dauphine. Obaj medaliści przyczynili się do intensyfikacji współpracy międzynarodowej naszej uczelni.

Christian Bode studiował prawo w Berlinie, Kilonii i Bonn, gdzie doktoryzował się w 1971 r. W 1972 roku zaangażował się w organizację niemieckiej nauki. Pełnił odpowiedzialne funkcje w ministerstwie oświaty i nauki rządu federalnego Niemiec. Od 20 lat jest sekretarzem generalnym Deutscher Akademischer Austauschdienst, największej niemieckiej organizacji wspierającej międzynarodową współpracę akademicką.

Dzięki jego zaangażowaniu w sprawy polskie, a szczególnie wrocławskie – na Uniwersytecie Wrocławskim poznali się jego rodzice – wielu naszych uczonych i studentów otrzymało stypendia DAAD, a uczelnia korzystała z pomocy niemieckich lektorów i asystentów językowych.

Dr Bode był orędownikiem powstania na Uniwersytecie Wrocławskim Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im Willy’ego Brandta. „Wydaje się, że wytrwałe wsparcie sekretarza generalnego [DAAD] oraz ogromna życzliwość sprawiły, że Centrum pokonało słabości wieku dziecięcego i stało się jedną z ważnych placówek naukowych, którą odwiedzają liczni goście z kraju i zagranicy” – podkreślił rektor Marek Bojarski we wniosku o przyznanie dr. Christianowi Bode Złotego Medalu UWr.

Joël Monéger jest światowym autorytetem w dziedzinie prawa gospodarczego i prawa porównawczego, wybitnym znawcą prawa konkurencji i europejskiego prawa umów. Kieruje centrum badawczym Institut Droit Dauhpine, a także La Maison des Ecoles Doctorales, jednostką koordynującą pracę czterech studiów doktoranckich działających na Uniwersytecie Paris-Dauphine. Otrzymał „ad personam” prestiżowe stanowisko profesora unijnego Programu im. Jeana Monneta, którego celem jest wspierania nauczania i badań związanych z integracją europejską. Uniwersytet w Orleanie, gdzie w latach 1998 - 2001 był dziekanem Wydziału Prawa i Ekonomii wyróżnił go tytułem Honorowego Dziekana. Jest wiceprzewodniczącym Akademickiego Towarzystwa Prawa Porównawczego (ASCOLA) i członkiem zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Gospodarczego.

„Dzięki życzliwości i poparciu Profesora Monégera współpraca Uniwersytetu Wrocławskiego z jednym z najlepszych francuskich uniwersytetów stale się rozwija” – uzasadniał nadanie medalu prof. Joëlowi Monégerowi dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Włodzimierz Gromski.

Współpraca naszej uczelni z Uniwersytetm Paris-Dauhpine rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to prof. Monéger odpowiedział na skierowaną do kilku francuskich uczelni prośbę o pomoc w uruchomieniu kursów francuskiego i europejskiego prawa gospodarczego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Profesor przekonał do udziału w projekcie 10 wykładowców z Paris-Dauphine. Dwie edycje Szkoły Prawa Francuskiego ukończyło już 32 studentów, a w tym roku na Uniwersytecie Wrocławskim ruszają studia podyplomowe europejskiego i międzynarodowego prawa gospodarczego, których absolwenci po dwuletniej nauce we Wrocławiu i Paryżu będą mogli uzyskać dyplom „master professionnel” Uniwersytetu Paris-Dauphine.

Małgorzata Porada-Labuda

http://www.uni.wroc.pl/wiadomo%C5%9Bci/ … demickiego


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
afmed.net.pl przegrywanie kaset hi8 digital8 video 8 z kamery d komputery sucha beskidzka Komornik Szczecin