Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

http://www.studenci.pun.pl/


  • Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

#1 2011-02-15 20:23:55

 Twoja_wyobraźnia

I rok

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 15

zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

Pytanie skierowane do starszych roczników - do kogo warto się zapisać a kogo unikać jak ognia?
GHJP
-  dr R. Łobodzińska
-  dr M. Misiak
-  dr H. Sojka-Masztalerz
-  dr J.Kamieniecki
-  dr J.Obara

HLP
- dr A.Durejko
- dr J.Gniady
- mgr K. Bączyk
- dr E. Grzeda
- dr J.Bajda
- prof. Tatarowski

WOK
- dr R.Augustyn
- dr P.Rudzki
- dr M.Lesiak
- M. Gołaczyńska

LiK po '89
- dr J.Orska
- dr W.Browarny
- dr S. Kukurowski
- prof. D.Heck
- dr M.Bielecki

technologie informacyjne ?

Ostatnio edytowany przez Twoja_wyobraźnia (2011-02-16 22:52:48)

Offline

 

#2 2011-02-15 22:03:21

justem

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 3

Re: zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

Gramatyka - tylko doktor Sojka, na początku, a właściwie przez cały czas nie kuma się o co chodzi, tempo zajęć jest szybkie, wymagania spore, ale naprawdę warto. Przygotowuje do egzaminu, nie wprowadzając stresogennej atmosfery. Jedyny słuszny wybór!

HLP - to już zależy od upodobań, jeśli lubisz hlp i dr Durejko, to wal do niej, na pewno rzetelnie przygotowuje, dr Grzęda raczej stawia na samodzielną pracę studentów, chociaż podobno zajęcia z pozytywizmu i MP wyglądały inaczej niż z romantyzmu. Jeśli lubisz posłuchać osoby totalnie zakręconej na punkcie dandysów i całej modernistycznej otoczki to polecam dr Gniady. Zajęcia są bardzo ciekawe. Dr Bajda - bardzo rzetelna i fajna, tak słyszałam. Prof Tatarowski to moja miłość instytutowa, więc nie mogę obiektywnie się wypowiedzieć - klasa, klasa, klasa. Niektórzy mówią, że jest nudnawy, ale ich nie słuchaj.

WOK - dr Rudzki, ale tu chyba nie ma złego wyboru, wok wygląda bardzo podobnie u wszystkich prowadzących. No chyba, że kierujesz się egzaminem, u Rudzkiego jest ustny, a u innych pisemny (oprócz Augustyna).

LiKu nie miałam, ale moim faworytem byłby dr Bielecki (vide Tatarowski). :DDDDD

Offline

 

#3 2011-02-15 22:30:41

Rolka

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 9

Re: zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

GHJP - Zdecydowanie Sojka, chociaż pewne plusy związane z egzaminem mają zajęcia z dr Kamienieckim ale o tym można się dowiedzieć tylko u tego prowadzącego (oczywiście większość zdecydowanie będzie go odradzać, bo jeżeli chcesz się czegoś nauczyć to nie tędy droga;)

HLP - dr Bajda, zajęcia właściwie mało wymagające ale zgadzam się z poprzedniczką, bardzo rzetelna i sumienna, poza tym rozumie, że można jednak nie kochać literatury.

WOK - jeśli chodzi o łatwość zaliczenia to dr Lesiak, jak dla mnie zajęcia raczej zabawne niż ciekawe... Myślę, że bardziej porywający będzie dr Rudzki, chociaż słyszałam, że z egzaminem bywało ciężko.

Ja również nie miałam LiKu, aczkolwiek z powodu różnych uczelnianych wieści o prowadzących wybrałabym prof. D.Heck

Jeśli chodzi o technologie informacyjne to nie było możliwości wyboru prowadzącego, wybierało się tylko termin.

Offline

 

#4 2011-02-16 11:04:53

Katrina

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 1

Re: zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

GHJP - tylko do dr Sojki-Masztalerz.
HLP - najlepiej przygotowała do egzaminu dr Bajda, ja miałam z dr Gniady i przyznam, że zajęcia były inne, interesujące, więc w razie czego także polecam.
WOK - chociaż bardzo lubię dr Rudzkiego, to jednak teraz zdecydowałabym się na dr Lesiaka, zresztą nie tylko ja.
LiK - nie wiem, jak zajęcia wyglądają, ale po doświadczeniach z poetyką i dr Bieleckim, jego bym typowała.

Offline

 

#5 2011-02-16 17:49:59

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

GHJP
-  dr M. Misiak
zajęcia są ok, ale nie przygotowują za dobrze do egzaminu; pani dr jest raczej miłą osobą

HLP
- dr A.Durejko
strach się bać
- dr E. Grzeda
przekochana i wymagająca
- dr J.Bajda
miła, rzetelna i wymagająca

WOK
- dr M.Lesiak
tylko pan dr - nikt więcej zajęcia są ciekawe, miłe, a pan dr wyrozumiały

LiK po '89
- dr S. Kukurowski
śmierć


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#6 2011-02-16 19:38:07

Acherontia

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 2

Re: zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

GHJP: TYLKO dr Sojka-Masztalerz - dydaktyk z powołania, rzetelna, cierpliwa, a przy tym niezwykle sympatyczna. Liczebność Jej grup mówi sama za siebie. Wymaga sporo, co również jest zaletą.


HLP: dr Bajda - kobieta pełna pasji i dystynkcji, rzetelna i sprawiedliwa, chętnie łączy tematy literackie z historią sztuki, bo to jedna z Jej specjalności. Nieoficjalnie mówi się, że to Anioł

dr Gniady - świeżo upieczona Pani Doktor, nietuzinkowa osobowość, rozmiłowana we francuskim modernizmie, potrafi zarazić pasją.

dr Grzęda - przesympatyczna, nierzadko popada w romantyczno-gawędziarski ton; na zajęciach należałoby się spodziewać referatów i przygotować na dużo samodzielnej pracy.


WOK: dr Rudzki - charyzmatyczny, wymagający i potrafiący zaciekawić każdym tematem.

dr Lesiak uważany jest ponoć za ekscentryka. Dodam: piekielnie inteligentnego ekscentryka. Warto Go poznać.


LiK: Wiele osób będzie odradzać dra Kukurowskiego, ale mało kto może się poszczycić taką elokwencją i erudycją, jak rzeczony Pan Doktor. Można Go słuchać godzinami Zaliczenie może być trudne, ale raczej dla tych osób, które jedynie "bywają" na zajęciach.

Wiele dobrego można usłyszeć na temat prof. Heck.

dr Orską odradzam.

Offline

 

#7 2011-02-18 00:04:46

 Juillien

Kandydat/ka

Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 5

Re: zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)

Co prawda moje doświadczenia są dość dawne, ale mam nadzieję, że ludzie nie zmieniają się aż tak bardzo, żeby okazały się arealne.
Gramatyka historyczna: dr Łobodzińska versus dr Misiak. Pierwsza sprawia, że Kurczabowa staje się przyjaciółką z konieczności (co nie jest nawet antraktem do spotkania z Kurczabową i jej wymaganiami na żywo, nie polecam), druga na zajęciach usypia, ale do zaliczenia swoje trzeba odpracować. Jeżeli chodzi o zainteresowanie przedmiotem, to - jak już głos wielu oznajmił - dr Sojka, choć sama bym jej nie wybrała z powodu osobistych uprzedzeń. Dr Obara, zdaje się, nadal traktuje zajęcia jak jeszcze trochę czasu do zmarnowania, podobnie Kamieniecki. Postawiłabym na Łobodzińską, jeżeli lubi się adrenalinę, lub Misiak, jeżeli woli się przespać semestr i obudzić przed sesją, że trzeba uporządkować materiał (ale nie uczyć się go od początku, tak źle nie było).
Historia literatury: dr Durejko lubię jako człowieka i egzaminatora, jak też szanuję i cenię jako autorkę prac naukowych, ale nie polecam jej jako prowadzącą zajęcia. Nie podoba mi się jej podejście "z tematu na temat, bez związku i ładu". Inna sprawa, że jej dygresje i anegdotki można porównać tylko z opowieściami Kukurowskiego. Z ciekawości poznawczej poszłabym do Tatarowskiego, a w ostateczności do Grzędy.
Wiedza o kulturze: dr Lesiak. Lubię wariatów.
LiK (? literatura i kultura? czegoś takiego za moich czasów nie było): prof. Heck i tylko ona. Co prawda jest zakręcona jak słoik ogórków, ale to przesympatyczna i przemiła kobieta, z rozmów z nią człowiek wychodzi podbudowany i cięższy o kilka kilogramów wiedzy. Dr Kukurowski ma swój fanklub, jest człowiekiem, z którym się wspaniale rozmawia i dyskutuje, erudycję należy szczerze podziwiać, ale nigdy nie chciałabym niczego u niego zaliczać, brakuje mi diamentowej dyscypliny i żelbetowej woli. Dr Orska... zajęcia są dość ciekawe, czasami stara się na siłę zmniejszyć dystans pokoleniowy i wypada to żenująco, miła i sympatyczna atmosfera, ale takich problemów z zaliczeniem, jakie ona potrafi zrobić, to nawet u osławionej prof. D. się nie spotka. Dla takich, którzy lubią ryzyko i niespodzianki "a jednak nie dam zaliczenia, bo nie".

Ostatnio edytowany przez Juillien (2011-02-18 00:05:32)

Offline

 
  • Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » zapisy na zajęcia - semestr letni (2 rok ,lic.)
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky VelkĂŠ Opatovice sala konferencyjna Ciechocinek olej tamanu zawór do zmywarki wrocław