• Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

#1 2010-09-26 13:31:07

student

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 12

Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Trudny wybór? Zapytaj! - ktoś z pewnością odpowie i pomoże! :-)

Offline

 

#2 2010-09-26 20:07:47

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Co sądzicie o tych prowadzących i kogo bardziej polecacie:

Historia języka polskiego:

dr Obara
dr Misiak

Metodologia badań literackich:

dr Tarnogórska
dr Bielecki
dr Małecki

Co sądzicie też o takich seminariach i ich prowadzących:

Literatura dzieci i młodzieży (Waksmud)
Romantyzm - ludzie, dzieła, sprawy (Ursel)
Między filmem a literaturą (Bobowski)
Przyroda w literaturze polskiej XIX i XXw. (Dynak)
Tłumaczenia i wy-tłumaczenia (Soliński)
Dyskurs profetyczny. Przepowiednie... (Żarski)
Literatura sensacyjna (Kaczyński) - to jest bardzo podobne do wykładu opcyjnego, który dr Kaczyński robi na II roku?

Oraz wykłady monograficzne:

Biblia a literatura (Bliński)
Kultura XVI i XVII w. (Kroczak)
Hist. Lit. Fantastyka w literaturze (Dybek)

Wszelkie opinie będą pomocne zważywszy na odchudzone forum

HJP - hmm... z dwojga złego (żarcik) wybrałabym dr Misiak, ale słyszałam także wiele pochlebnych opinii na temat dr Obary :-)

MBL - zdecydowanie dr Małecki

Literatura dzieci i młodzieży (Waksmud) - to chyba specjalizacyjne jest? Ogólnie... nudno. Mówię szczerze (sama jestem ze spec folklor). Ale wiem, że niektórym się podoba na zaliczenie jest praca pisemna! :-)
Romantyzm - ludzie, dzieła, sprawy (Ursel) - do prof Ursela można iść w ciemno. Złoty człowiek *_*
Między filmem a literaturą (Bobowski) nie mam jeszcze opinii
Przyroda w literaturze polskiej XIX i XXw. (Dynak) nie mam opinii
Tłumaczenia i wy-tłumaczenia (Soliński) -  nie mam jeszcze opinii (chociaż sam prowadzący na wykładach z MBL nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia - a tym bardziej wykład pana dra)
Dyskurs profetyczny. Przepowiednie... (Żarski)  nie mam opinii
Literatura sensacyjna (Kaczyński) - to jest bardzo podobne do wykładu opcyjnego, który dr Kaczyński robi na II roku?  nie mam opinii

Oraz wykłady monograficzne:

Biblia a literatura (Bliński)
Kultura XVI i XVII w. (Kroczak)
Hist. Lit. Fantastyka w literaturze (Dybek)

Zajęcia dra Kroczaka i zajęcia dra Dybka z czystym sercem polecam! Baaardzo ciekawe, a i zaliczenie sympatyczne (małe kolokwiątko) :-)


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#3 2010-09-26 21:28:53

 Juillien

Kandydat/ka

Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 5

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

O, a gdzie piątkowe seminarium prof. Kamińskiej, swoją drogą, bardzo atrakcyjne? O innych nie wspominając?
Z podanej listy o broszkę z liści laurowych żywiołowo walczą prof. Żarski (uwielbiałam jego proseminarium) i prof. Waksmund, choć on w zasadzie powinien być poza konkurencją, dr Kukurowski stwierdził kiedyś, że na jego seminarium przy zapisach konkurencja jak między plemnikami.

Ostatnio edytowany przez Juillien (2010-09-26 21:29:12)

Offline

 

#4 2010-09-26 21:32:41

dzulia88

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 6

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Dlaczego Waksmud powinien być poza konkurencją? Nic nie słyszałam jeszcze na jego temat. Jaki on jest? A to seminarium na czym polega? Warto na to iść?

Offline

 

#5 2010-09-26 21:40:16

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

dzulia88 napisał:

Dlaczego Waksmund powinien być poza konkurencją? Nic nie słyszałam jeszcze na jego temat. Jaki on jest? A to seminarium na czym polega? Warto na to iść?

Mam przyjemność mieć z panem profesorem zajęcia. Powiem tak - każdy lubi co innego. Ja akurat za zajęciami z profesorem nie przepadam - nie lubię sposobu prowadzenia zajęć, systemu oceniania itp. spraw związanych z organizacją. Mam mieć w tym roku wykład i ćwiczenia pod rząd z panem prof. Waksmundem i nie wiem jak to przetrzymam... ;P

A tak poza tym to miły z niego człowiek, tylko że czasami ciężko się z nim porozumieć

Zaliczenie to zazwyczaj - zawsze? - praca pisemna/referat (wygłaszane na zajęciach i oddawane w formie pisemnej), udział w zajęciach/obecność.


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#6 2010-09-26 21:40:34

 Juillien

Kandydat/ka

Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 5

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Byłam u niego na I roku licencjatu, właśnie na literaturze dla dzieci i młodzieży.
Zachwyciłam się, zakochałam, uwierzyłam w polonistykę jako taką. Prof. Waksmund wychodzi z założenia, że natura ludzka jest dobra, student też jest człowiekiem i należy szanować czas, siły i umysł studenta. Jest wyrozumiały, daje kolejne szanse, z największego tłuka (nawet ze mnie) jest w stanie wyciągnąć zainteresowanie przedmiotem.
Ba. On tak opowiada o literaturze dla dzieci i dzieciństwie w ogóle, że aż chce się dzielić jego pasję. Jest cierpliwy, spokojny, zawsze ma na podorędziu jakąś anegdotkę, dykteryjkę lub zwyczajny uśmiech.
Profesor oczekuje pomysłu na pracę, na siebie, zaangażowania i umiejętności poruszania się wśród zagadnień kilku dyscyplin (dobre wrażenie robi znajomość podstaw aksjologii, demonologii ludowej, etnologii, religioznawstwa albo zamiłowanie do lektury Eliadego, Sieradzana, Malinowskiego i spółki). Oddane prace ocenia na pniu, wskazując słabe strony i chwaląc dobre ("do poprawki" nie istnieje, istnieje wyraźne wypunktowanie, co jest dobre, dlaczego, co warto zmienić i dlaczego), jeżeli ktoś się upiera przy swoim zdaniu i jest w stanie je uargumentować, przyjmuje z szacunkiem.
On po prostu wierzy, że można spędzić 2 lata seminarium przyjemnie i z pożytkiem.

@up: cóż, czasami trzeba po prostu wysiedzieć. Faktem jest, że zajęcia nie są dynamiczne i znudzenie niektórych osób było widoczne i zrozumiałe (ale przechodziło bez komentarza).

Ostatnio edytowany przez Juillien (2010-09-26 21:42:14)

Offline

 

#7 2010-09-27 19:26:39

dzulia88

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 6

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Kto może coś więcej napisać na temat dr Misiak i dra Obary? O Misiak słyszałam, że słabo przygotowuje do egzaminu, a jak z Obarą? Wszelkie komentarze będą pomocne

Offline

 

#8 2010-09-27 19:51:26

 Leni87

I rok

3063307
Skąd: Closet Land
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 27
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Miałam ćwiczenia z dr Obara na licencjacie i przyznam, że dużo ciekawostek i troche monotonnie prowadził, ale jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu to polecam dr hab. W. Żarskiego. Poprostu świetne były z nim ćwiczenia, bardzo mi się podobały, dużo dygresjii, ale też cennych rad


Nox

Offline

 

#9 2010-09-27 21:46:29

Herkules, filoktet i wąż

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 3

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

ze swojej strony  polecam dr Tarnogórską - wymagająca, ale sprawiedliwa i życzliwa studentom. No i zajęcia ciekawie prowadzone.

Offline

 

#10 2010-09-27 23:01:15

 Leni87

I rok

3063307
Skąd: Closet Land
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 27
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Tak to prawda, miałam z nią ćwiczenia i były wg mnie naprawdę ciekawe. Niestety metodologia nie jest moją dobrą stroną, choć kilka działów mnie bardzo zainteresowało (zwłaszcza feminizm i gender)


Nox

Offline

 

#11 2010-09-30 00:13:15

Kurka

I rok

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 12

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

A ja mam pytanie o seminaria u prof. Kamińskiej-Szmaj (Język w komunikacji społecznej) i dr (hab.?) Libury (Językoznawstwo kognitywne).
Wiem, że poprzedniego roku nie było tych seminariów. Do kogo warto się zapisać?
I czy warto zapisać się na amalgamaty u dr (hab.?) Libury? Czy zajęcia są ciekawe?

Offline

 

#12 2010-09-30 00:33:11

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Kurka napisał:

A ja mam pytanie o seminaria u prof. Kamińskiej-Szmaj (Język w komunikacji społecznej) i dr (hab.?) Libury (Językoznawstwo kognitywne).
Wiem, że poprzedniego roku nie było tych seminariów. Do kogo warto się zapisać?
I czy warto zapisać się na amalgamaty u dr (hab.?) Libury? Czy zajęcia są ciekawe?

Z panią prof. Kamińską-Szmaj miałam wykład i (jak dobrze pamiętam) kulturę języka czy coś takiego - bardzo sympatyczna, rzeczowa i poukładana prowadząca.

Z kolei dr Libura (całkiem prawdopodobne, że już hab.) - to przesympatyczna i przewyrozumiała osoba, która ma naprawdę dużo cierpliwości i zawsze się do człowieka uśmiechnie :-)


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#13 2010-09-30 11:02:44

Kurka

I rok

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 12

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Tak, ja znam obydwie te osoby, chodziło mi raczej o opinię kogoś, kto miał z nimi seminarium:)

Offline

 

#14 2010-09-30 12:36:39

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

Kurka napisał:

Tak, ja znam obydwie te osoby, chodziło mi raczej o opinię kogoś, kto miał z nimi seminarium:)

no, ale to tak już na wyrost - gdyby inni pytali - też się przyda
O amalgamatach słyszałam tylko, że są nudnawe - ale może te osoby po prostu nie miały do tego serca?


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#15 2010-09-30 17:54:35

dzulia88

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 6

Re: Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr

A co sądzicie o seminarium: Różne odmiany fantastyki w literaturze i folklorze oraz o prowadzącej prof. Ługowskiej? Ktoś wie jakie epoki są poruszane i na czym właściwie to seminarium polega?

Offline

 
  • Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » Do kogo warto się zapisać? - 1 rok mgr
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://kalendarze-klodawa.online hotele ciechocinek