Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

http://www.studenci.pun.pl/


  • Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » Polonista jako lider społeczności lokalnej - czy warto?

#1 2011-07-28 15:46:00

Sugar_Kane

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-03-01
Posty: 2

Polonista jako lider społeczności lokalnej - czy warto?

Witam,

Bardzo proszę o odzew studentów lub absolwentów tej specjalności. Byłam na spotkaniu organizacyjnym, ale ciekawi mnie jak to wygląda naprawdę. Czy ta specjalność daje jakieś konkretne umiejętności, można z zajęć wynieść jakieś praktyczne, pożyteczne informacje?
Działam w organizacji pozarządowej, interesuje mnie PR, więc pomyślałam o zostaniu sołtysem . Bardzo proszę o odp. Nie znam niestety żadnej osoby po tej specjalności, a ciekawi mnie, gdzie można po niej szukać pracy, co wpisać w CV. Jestem już po jednej specjalności-niewypale, nie chciałabym powtórzyć tego błędu.
Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2013-09-15 21:17:49

marinkaIO

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2013-09-15
Posty: 3

Re: Polonista jako lider społeczności lokalnej - czy warto?

Witaj,
lider to bardzo fajna specjalność dająca dużo możliwości zawodowych. Jeżeli jesteś osobą aktywną, która lubi działanie i kreowanie tego, co się dzieje w jej zawodowym życiu to z pewnością będzie to dobry wybór. Zajęcia na tej specjalności są ciekawe - zazwyczaj studenci wciągani są w działanie warsztatowe - wymyślanie własnych projektów, pisanie wniosków, obmyślanie strategii jak zorganizować kasę na projekt itd. Na tej specjalności będziesz miała do czynienia z zajęciami dot. kultury i regionalności. Na zajęciach mnóstwo ciekawych ćwiczeń praktycznych, wyjść w plener, zabaw intelektualnych, dyskusji i rozważań, zabaw z tekstem i słowem (badanie mglistości tekstu lub wypowiedzi polityków). Naprawdę polecam! Co do ścieżki zawodowej to jest to  specjalnośc dla osób,które uprawiają zawody, gdzie liczy się kreatywność i pomysłowość. Z pewnością ta specjalność przyda się tym, którzy chcą pracować w szkole, z dziećmi na kolonii, w domach kultury, świetlicach, fundacjach, muzeach, telewizjach kablowych, lokalnych radiach, gazetach, stowarzyszeniach, redakcjach, przewodnikom, osobom uprawiającym zawody twórcze itp. Zajecia "III sektor" pozwalają nieco biznesowo spojrzeć na sprawy proponowanego przez studenta przedsięwzięcia, także osoby z zacieciem biznesowym z pewnością też się tutaj odnajdą.

Offline

 
  • Index
  •  » ZAJĘCIA
  •  » Polonista jako lider społeczności lokalnej - czy warto?
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Białobrzegi wellness Ciechocinek pakiety