Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

http://www.studenci.pun.pl/

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-04-28 17:54:12

metju

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 2

kilka pytań.

Cześć.

Były święta. Wszystkie ciotki i cała reszta tej wielkanocnej bandy zjechała się w jedno miejsce, a że w najbliższą środę mam egzamin dojrzałości, to zostałem zasypany gradem pytań.

- To kiedy matura, młodzieży? Masz już jakąś panienkę na stałe? GDZIE IDZIESZ NA STUDIA?
- Niedługo, żadne stałe, na dziennikarstwo.

I tu temat się urwał, ale mnie w środku ruszyło. Bo dziennikarstwo dziennikarstwem, ale co ty w ogóle wiesz o tym całym 'creative writing' ?

Nic.

I stąd te kilka pytań.

Po pierwsze kompletnie nie rozumiem mechaniki studiowania. Bo jak to jest? Chcę iść na kierunek pod tytułem 'creative writing', ale wybieram go dopiero jako specjalizację po trzech latach studiowania szeroko pojętego dziennikarstwa? Czy może już na dzień dobry staję się kandydatem na kreatywnego pisarza?

I dalej.

Czy przelicznik na 'dziennikarstwo prasowe' i 'creative writing' jest taki sam?

Jakie powinienem mieć minimalne wyniki z matury, aby dostać się na wyżej wymienione kierunki z przysłowiowym palcem w. ?

Co sądzicie o tych kierunkach? I jak wygląda zderzenie się z rzeczywistością po ich ukończeniu?

Być może odpowiedzi są gdzieś na stronie uwr - mi nie udało się ich znaleźć.

Z góry dzięki na odpowiedź. ; )

Offline

 

#2 2011-05-02 02:29:13

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: kilka pytań.

Hmm... Radzę zadać te pytania na forum Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Tam pewnie ludzie będą zorientowani co i jak
http://www.dziennikarstwouni.fora.pl/

To forum jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów filologii polskiej - ale oczywiście miło, że zaglądają tutaj także i inni studenci
Pozdrawiam!


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#3 2011-05-02 13:31:04

metju

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 2

Re: kilka pytań.

haha.

i wyszła moja kompletna nieznajomość tematu.

dzięki za podpowiedź.

Offline

 

#4 2011-05-03 13:32:45

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: kilka pytań.

no problem


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
eggy.pl wellness Ciechocinek pakiety