#1 2010-12-14 21:19:03

moniq

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 2

Egzamin z HJP

Witam,

czy jest na forum ktoś (albo zna kogoś), kto ma jakieś materiały do egzaminu z Historii Języka Polskiego na sprzedaż?

Offline

 

#2 2010-12-17 16:58:04

1125

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 3

Re: Egzamin z HJP

A czy ktoś mógłby powiedzieć, jak ten egzamin wygląda?

Offline

 

#3 2010-12-19 21:12:52

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Egzamin z HJP

w moim wypadku wyglądał na szczęście tylko raz

wchodzisz do sali/gabinetu; na stole leżą pocięte karteczki z zestawami; losujesz zestaw; masz chwilkę na przygotowanie, a później odpowiadasz i modlisz się o szczęście :-P hue hue


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#4 2010-12-20 14:39:26

1125

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 3

Re: Egzamin z HJP

Dobra, źle dobrane pytanie

Jak wyglądają pytania? Dr Żarski mówił, że będą 3, a w tym 2 praktyczne. Nie bardzo rozumiem, co to możne znaczyć "praktyczne", przecież na tych zajęciach nic się nie robi ;/

Offline

 

#5 2011-01-22 00:46:33

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Egzamin z HJP

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#6 2011-01-29 21:11:49

Erato

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 2

Re: Egzamin z HJP

A egzamin u dr Misiak jak wygląda, wie ktoś??

Offline

 

#7 2011-01-30 22:36:25

Kurka

I rok

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 12

Re: Egzamin z HJP

Podłączam się do ogólnego pytania o egzamin z HJP. Jak wygląda w ogóle, jak wygląda u prof. Żarskiego? Czy wystarczy Walczak i Bajerowa, czy jeszcze inne bajery? Czy obowiązuje nas szczegółowa wiedza? Część materiału to powtórzenie GH. Nikt z nas nie wie, co o tym egzaminie myśleć...

Ostatnio edytowany przez Kurka (2011-01-30 22:37:21)

Offline

 

#8 2011-01-31 02:00:16

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: Egzamin z HJP

Erato napisał:

A egzamin u dr Misiak jak wygląda, wie ktoś??

Ciężko powiedzieć. Mojego roku nie egzaminowała. Na zajęciach jest raczej wyrozumiała i cierpliwa

Kurka napisał:

Podłączam się do ogólnego pytania o egzamin z HJP. Jak wygląda w ogóle, jak wygląda u prof. Żarskiego? Czy wystarczy Walczak i Bajerowa, czy jeszcze inne bajery? Czy obowiązuje nas szczegółowa wiedza? Część materiału to powtórzenie GH. Nikt z nas nie wie, co o tym egzaminie myśleć...

Ciężko powiedzieć. Średnio pamiętam swój egzamin - stres mnie zjadł ale rzeczywiście HJP to w zasadzie takie rozszerzenie z GH z tym, że większy jest niby tu nacisk na tzw. historię. Walczak jest ok, Bajerowa też :-) notatki też by się jakieś przydały :-P Dla mnie te wszystkie językoznawcze przedmioty to horror... Szczególnie, że zdanie - nie zdanie to zwykła ruletka. Czasem trafisz na perfidnie trudne pytania, a czasami na tak proste, że nie wiesz czy na serio o to cię pytają. -_-' Także, jak już mówiłam, ciężko powiedzieć. 3mam kciuki


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://kalendarze-klodawa.online Szamba betonowe Blachownia wellness ciechocinek cennik komornik sądowy Piekary Śląskie poxipol wrocław